Olej Sojowy

Olej Sojowy – informacje

Olej sojowy oferowany przez naszą firmę – powstaje poprzez tłoczenie ziaren soji zwyczajnej (Glycine max) otrzymywany olej sojowy ma ciemno brązowe zabarwienie ,i specyficzny „orzechowy” zapach. Jest on jednym z najbardziej popularnych tłuszczy używanych w gotowaniu.

 

Olej sojowy zaliczany jest do tłuszczy półschnących i z tego względu stosowany jest także szeroko w przemyśle farbiarskim oraz chemicznym.

Produkcja oleju sojowego odbywa się poprzez wyciskanie ziaren ogrzanych do temperatury około 80 st.C. (olej wyciskany na ciepło), a następnie ekstrakcji z tak uzyskanego miąższu oleju przy pomocy rozpuszczalników z grupy heksanów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo olej sojowy surowy który dzięki swoim bogatym właściwością odżywczym, (wysoka energia) jest szeroko stosowany w przemyśle paszowym do natłuszczania pasz.

 

Drugim produktem który dostarczamy naszym klientom jest olej sojowy rafinowany. Powstaje on poprzez wyczyszczenie (rafinacja, bielenie deodoryzacja) oleju sojowego surowego. Dzięki swojej czystości znajduje on zastosowania w branży spożywczej, oraz chemicznej.

Posiadamy oleje zarówno wytłoczone z ziaren genetycznie modyfikowanych oraz wolne od GMO

Typy oleju sojowego dostępne w naszej ofercie

Bogata Oferta Olejów Sojowych

Olej Sojowy ma wiele zastosowań

Olej Sojowy Najwyższej Jakości

Sprzedajemy Olej Sojowy hurtowo

Eliot

Twój Partner w Olejowym Świecie

Telefon: +48 61 28 57 899

olej@olej.biz.pl

Fax: +48 61 28 57 258

firmaeliot@op.pl

Magazyn
ul. Trzecka 11,
Gowarzewo 63-004