Olej Lniany

Olej Lniany – informacje

Olej lniany – poprzez tłoczenie na zimno małych, brązowych nasion lnu (Linum Usitatissimum) otrzymywany jest olej roślinny o żółtawym zabarwieniu i intensywnym, cierpkim zapachu. Znany już w starożytnym Egipcie, do niedawna szeroko wykorzystywany do celów spożywczych i przemysłowych. Jako tłuszcz jadalny stracił na znaczeniu ze względu na stosunkowo wysoką cenę i niezbyt atrakcyjny smak. Jako surowiec przemysłowy olej lniany był wykorzystywany ze względu na zdolność polimeryzacji pod wpływem światła i tlenu atmosferycznego.

 

Opracowano: częściowo na podstawie wikipedii http://pl.wikipedia.org/

Typy oleju lnianego dostępne w naszej ofercie

Bogata Oferta Olejów Lnianych

Olej Lniany ma wiele zastosowań

Olej Lniany Najwyższej Jakości

Sprzedajemy Olej Lniany hurtowo

Zastosowania oleju lnianego

W przemyśle spożywczym – niegdyś stosowany powszechnie, obecnie rzadko, ze w zględu na stosunkowo wysoką cenę i niezbyt atrakcyjny smak.

Do celów artystycznych – do zabezpieczania powierzchni malowideł i polichromowanych rzeźb, jako spoiwo i medium w malarstwie – obecnie powoli traci tutaj znaczenie na rzecz matriałów syntetycznych.

Jako surowiec przemysłowy – obecnie olej lniany jest wykorzystywany szeroko w farbiarstwie (produkcja żywic) oraz w przemyśle lakierniczym postaci tzw. pokostu naturalnego (z dodatkiem tzw. sykatyw czyli mydeł ołowiowych i manganowych) w stolarstwie i szkutnictwie do konserwacji starych mebli czy łodzi.

Jako surowiec paszowy – dzięki bardzo wysokiej zawartości kwasów z grupy OMEGA 3 jest on doskonałym dodatkiem paszowym (również wytłoki oleju lnianego posiadają powyższe właściwości).

W przemyśle kosmetycznym używany jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Wykazuje działanie regenerujące, hamuje zapalenia skóry.

Eliot

Twój Partner w Olejowym Świecie

Telefon: +48 61 28 57 899

olej@olej.biz.pl

Fax: +48 61 28 57 258

firmaeliot@op.pl

Magazyn
ul. Trzecka 11,
Gowarzewo 63-004